WOLONTARIUSZE FUNDACJI EUROWEEK W NASZEJ SZKOLE

Już po raz drugi mogliśmy gościć w naszej szkole wolontariuszy z dalekich krajów. Tym razem dzięki współpracy z Fundacją Euroweek odwiedzili nas: Dinda Ria Harmonis z Indonezji oraz Ivan Ortiz Jacobo z Meksyku.

Spędzili w naszej szkole cały tydzień, w tym czasie uczniowie wszystkich klas mieli możliwość uczestniczenia w niecodziennej lekcji kulturowej. Wolontariusze przedstawili prezentacje multimedialne o krajach ich pochodzenia, pokazali nam typowe stroje oraz zabawki, którymi bawią się dzieci. Mogliśmy sprawdzić, czy łatwo się bawić np.”balero”. Oprócz tego były to także rozśpiewane zajęcia. Ivan jest nauczycielem muzyki, dzięki temu mogliśmy poznać i zaśpiewać przy akompaniamencie gitary kilka ciekawych piosenek z różnych zakątków świata. W piątek Ivan zagrał koncert dla klas IV-VIII, wtedy pożegnaliśmy naszych gości i wręczyliśmy im ich pamiątkowe portrety wykonane przez uczennicę klasy VII, Nikolę Gołębiowską oraz przepiękne skrzaty, które zrobiła pani Kasi Przybylska. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.