Święto Niepodległości

Z okazji Święta Niepodległości w naszej szkole mieliśmy okazję brać udział w okolicznościowych akademiach.

10 listopada 2016 roku, dzień przed świętem, na lekcji drugiej przedstawienie patriotyczne obejrzeli uczniowie klas IV-VI i gimnazjum, przygotowane przez najstarszych uczniów naszej szkoły pod kierunkiem Pani Ewy Hanuszewicz. Montaż słowno-poetycki zakończony został prezentacją krótkiego historycznego filmu edukacyjnego.

Na lekcji trzeciej najmłodsi (przedszkolaki i klasy I-III szkoły podstawowej) obejrzeli przepiękną inscenizację przygotowaną przez uczniów klasy IIIb pod kierunkiem Pani Eweliny Wiśniewskiej.

Obie akademie uświadomiły nam, że WOLNOŚĆ naszej Ojczyzyny jest świętością, o którą należy dbać każdego dnia.

11 listopada 2016 roku wyznaczeni uczniowie naszej szkoły wraz z Panią Dyrektor Agnieszką Czernik-Chebą oraz opiekunem pocztu sztandarowego Panem Jackiem Terleckim uczestniczyli w gminnych obchodach Święta Niepodległości. Msza święta, przemarsz pod pomnik Orlicy z orlętami, złożenie kwiatów pod pomnikiem, udział w koncercie chóru Jubilat oraz orkiestry OSP Domaniów oraz obejrzenie przedstawienia uczniów Zespołu Szkół w Wierzbnie - oto atrakcje tego świątecznego dnia.