Zjazd Rodziny Szkół JPII - Częstochowa 13 X 2016

Już kolejny raz uczniowie naszej szkoły wzięli udział w corocznej pielgrzymce Szkół Jana Pawła II do Częstochowy. Zjazd odbywa się zawsze w październiku tuż przed Dniem Papieskim.

W tym roku ok. 18 tys. uczniów, studentów oraz nauczycieli i dyrektorów z ok. 420 szkół noszących imię Jana Pawła II przybyło w czwartek na Jasną Górę.

Ogólnopolską pielgrzymkę Rodziny Szkół im. św. Jana Pawła II zorganizowano po raz 16.

W czwartek w Częstochowie modlili się uczniowie, którzy pielgrzymowali pod hasłem „Jan Paweł II – Bądźcie Świadkami Miłosierdzia”.

W czasie mszy wystawiono ok. 370 szkolnych pocztów sztandarowych. Pielgrzymom towarzyszyły relikwie św. Jana Pawła II. W homilii biskup radomski Henryk Tomasik, krajowy duszpasterz Rodziny Szkół im. Jana Pawła II, przypomniał wezwanie polskiego papieża, aby szczególnym wyznaniem wiary było miłosierdzie.

„Prosił nas o wyobraźnię miłosierdzia. A Ojciec św. Franciszek, podczas pięknego Światowego Dnia Młodzieży w Krakowie, prosił o to, aby każdy z nas żył uczynkami miłosierdzia. Ojciec święty mówił: miłosierdzie ma młode oblicze” – powiedział bp Tomasik.

„Ten rok przeżywamy w duchu refleksji nad tym wymiarem nauczania ojca świętego Jana Pawła II; Dzień Papieski jest zachętą do tego, aby być świadkiem miłosierdzia, czyli kimś, kto czyni tak, jak Pan Jezus nas nauczał i czego Pan Jezus oczekuje. Tu, na Jasnej Górze, prosimy Matkę Najświętszą o pomoc, aby żyć tak, jak Maryja (…), aby naśladować Pana Jezusa przez nasze czyny dobroci. To jest nasze wielkie zadanie” – podkreślił biskup radomski.

W czasie pielgrzymki odczytano Akt Zawierzenia Matce Bożej, list uczestników spotkania do Ojca św. Franciszka, a także poświęcono pamiątkowe różańce z napisem „Jezu, Ufam Tobie”. Oprawę muzyczną przygotowali uczniowie progimnazjum im. Jana Pawła II w Wilnie.